З першого травня споживачі комунальних послуг будуть сплачувати штрафи

Житлово-комунальні послуги

С первого мая потребители коммунальных услуг будут платить штрафы.

Штраф для населення

З першого травня вводиться в дію ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189, згідно з якою, у разі несвоєчасної оплати житлово-комунальних послуг, споживачі, окрім суми боргу, зобов'язані будуть сплатити пеню в розмірі 0,01% суми боргу за кожен день прострочення зобов'язання (наприклад, якщо боржник повинен заплатити 700 грн., то розмір пені складатиме 0,07 грн. за кожен прострочення платежу) При цьому, загальний розмір пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Пеня буде нараховуватися з першого робочого дня, наступного за днем, коли необхідно було сплатити за житлово-комунальні послуги.

Слід зазначити, що як і з будь-якого правила, у Законі № 2189 є винятки. Так, пеня не нараховуватиметься, якщо держава не виплатила споживачеві комунальних послуг субсидію, або існує заборгованість по заробітній платі.

Відповідальність постачальників послуг

Законом № 2189 також встановлена відповідальність постачальників комунальних послуг. Постачальник послуги зобов'язаний самостійно перерахувати вартість комунальних послуг в сторону зменшення, в разі, якщо послуга надавалася не в повному обсязі, або невідповідної якості, а також заплатити штрафи, встановлені договором.

Слід зазначити, що борги населення за житлово-комунальні послуги зростають пропорційно зростанню тарифів на послуги, незалежно від пори року. За даними деяких ЗМІ, заборгованість населення за надані житлово-комунальні послуги в останні місяці збільшилася і становить нині близько 56 млрд.гривень!

Юристи LegalService допоможуть уникнути неприємностей з оплатою житлово-комунальних послуг.

Що робити з боргами? Поради юриста

Так, якщо у ваших знайомих виникла заборгованість перед постачальником послуг будь то комунальне підприємство, ЖБК або ОСББ, не варто пускати справу на самоплив або відкладати в «дальній кут». Як показує наша практика, борги за комунальні послуги - як сніжний ком, якщо нічого не робити з ними, тільки зростають з кожним днем. Крім того, постачальники послуг можуть звернутися до суду із заявою про примусове стягнення боргу, де крім основної суми боргу, штрафних санкцій ще стягнути оплату послуг юриста.

Не доводьте справу до суду! Своєчасно зверніться до адміністрації постачальника послуг, з проханням укласти договір реструктуризації заборгованості. Сума боргу буде розділена на рівні частини, в залежності від рівня Вашого доходу, на термін, як правило, від 6 місяців до 1 року. При цьому, штрафні санкції нараховуватимуться не будуть. Вам необхідно буде оплачувати поточні нарахування та суму платежу за договором реструктуризації.

Юристи LegalService допоможуть вирішити проблеми з боргами з оплати комунальних послуг.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

Підписка
Підписаться на
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі