Власник зобов’язаний платити внески незалежно від факту утримання приміщення

Зобов'язання власника платити внески на утримання спільного майна ОСББ виникає на підставі норм цивільного кодексу і не залежить від факту утримання приміщення.

Практика Верховного Суду

В рамках абонентського обслуговування до нас звернувся клієнт (ОСББ), який просив стягнути борг за внесками з юридичної особи.

Спроби в досудовому порядку врегулювати спір результатів не дали і нам довелося звертатися за вирішенням спору до суду.

Компанія обґрунтовувала свою позицію посилаючись на той факт, що спільним майном будинку представники компанії не користуються, а нежитлове приміщення, що перебуває у власності компанії обслуговує сама компанія. На підтвердження були надані договори з постачальниками житлово-комунальних послуг.

Адвокат Іван Рощин, юрист Legal Service надав суду докази того, що власник приміщення зобов'язаний сплачувати внески на утримання спільного майна співвласників багатоквартирного будинку незалежно від факту утримання власного приміщення.

Суд погодився з викладеною в позові правовою позицією і у висновках зазначив, що предметом спору є оплата внесків на утримання спільного майна будинку (місця загального користування, внутрішньо будинкові мережі, ліфти і т.д.), в той час, коли позиція опонентів була побудована на факті утримання власного майна.

Рішенням господарського суду м.Києва, засиленим рішенням Північного апеляційного господарського суду, позовні вимоги задоволені, компанію зобов'язано сплатити суму заборгованості з оплати внесків.

З повним текстом рішення можна ознайомитись тут.

Полезные материалы:

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

Підписка
Підписаться на
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі