Зареєструвати смерть в зоні АТО

АТО

Реєстрація смерті в зоні АТО

У зв'язку з проведенням АТО близько 1,6 млн. громадян виїхали на підконтрольну територію. Разом з тим, в ОРДЛО залишаються родичі, як правило з старшого покоління, які не бажають покидати рідні квартири і кидати майно, нажите роками. Трапляється що люди «йдуть» і у родичів, які проживають на підконтрольній території виникає питання, як зареєструвати смерть в зоні АТО і отримати підтверджуючі документи.

Проблема в тому, що документи, видані органами так званих «ЛНР і ДНР» не визнаються державними органами України.

НАВІЩО ПОТРІБНА РЕЄСТРАЦІЯ СМЕРТІ В ЗОНІ АТО?

Реєстрація смерті в зоні АТО необхідна для подальшої реалізації права на спадщину. Адже щоб переписати на себе квартиру, машину, рахунок в банку і т.д. потрібно отримати документ про смерть на території України.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?

На сьогоднішній день реєстрація смерті в зоні АТО відбувається в два етапи. Спочатку необхідно підготувати і направити до суду заяву і встановити факт смерті. Отримавши рішення суду можна звертатися в РАГС і отримати документа про смерть.

ЩО НЕОБХІДНО ВКАЗАТИ У ЗАЯВІ?

При підготовці документів до суду, необхідно довести факт смерті в зоні АТО. Зробити це можна надавши будь-які документи, підтверджують факт смерті, наприклад видані у лікарні, морзі за місцем смерті, довідку про поховання тощо. Судом розглядаються документи, виконані російською мовою з реквізитами ЛНР, ДНР. Можна скористатися ст.257-1 ЦПК України, яка регулює розгляд судами факту смерті в АР Крим. Посилання на цю норму забезпечить невідкладний розгляд Вашого питання судом.

ХТО МОЖЕ ЗВЕРТАТИСЯ ІЗ ЗАЯВОЮ?

Звернуться до суду можуть всі родичі. Факт спорідненості повинен бути підтверджений документально (свідоцтвом про шлюб, документом про зміну прізвища і т.д.)

СУДОВА ПРАКТИКА

Практика показує, що за такими заявами приймаються позитивні рішення. Для цього радимо сумлінно підійти до підготовки документів. Наприклад, надання письмової відмови від органів РАГС у видачі документа про смерть вітається судом. Так само можна взяти дублікат медичної довідки про смерть.

ЩО РОБИТИ З РІШЕННЯМ СУДУ?

З рішенням суду необхідно звернуться до Відділу РАГС, який в день звернення видасть свідоцтво про смерть.

Корисні матеріали:

[Download url = "https://legalservice.com.ua/wp-content/uploads/2017/05/AR-Krum.doc" title = "Зразок позовної заяви - для АР Крим"]

[Download url = "https://legalservice.com.ua/wp-content/uploads/2017/05/ORDLO.docx" title = "Зразок позовної заяви - для ОРДЛО"]

Перегляньте інші статті по даній темі:

Отримати довідку переселенця

Оформити перепустку в АТО

Опубліковано в АТО

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко