ТОП-5 помилкових суджень при поділі майна подружжя

Раздел имущества супругов

За загальним правилом, майно, придбане в шлюбі, належить кожному з подружжя в рівних частках на праві спільної сумісної власності (навпіл).

Однак, як відомо, з кожного правила є виключення.

Отже, ТОП-5 помилкових суджень, які допускають подружжя при поділі майна.

 1. Все що належить на момент поділу майна буде ділитися порівну

Дане твердження не відповідає положенням Сімейного кодексу і судовій практиці.

Так, не підлягає поділу майно, придбане одним з подружжя до шлюбу або під час шлюбу, але за власні кошти, або передане за заповітом або подароване, а також предмети індивідуального користування (спорт інвентар, ювелірні прикраси, предмети, пов'язані з захопленнями і хобі)

 1. Якщо майно придбане в цивільному шлюбі, то воно не підлягає поділу

Дане твердження так само не відповідає дійсності.

Період проживання в цивільному шлюбі може бути визнаний судом періодом спільного проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу. В такому випадку, при поділі майна наступають юридичні наслідки, аналогічні поділу майна подружжя, тобто майно, придбане в цей період, ділиться 50/50.

 1. Кредит буде погашати той з подружжя, на якого він оформлений

Поділу підлягає не тільки майно подружжя, а й зобов'язання. Сформована практика Верховного Суду (6-539цс16) свідчить про те, що кредитний договір, укладений одним із подружжя, вважається укладеним в інтересах сім'ї. Отже, грошові кошти, надані за кредитним договором є спільним сумісним майном. Таким чином, кредитні зобов'язання підлягають поділу нарівні з іншим майном подружжя.

 1. Якщо гроші на придбання майна взяти у батьків, то таке майно буде належати тому з подружжя, чиї батьки надали гроші

І так і ні. Для того, щоб майно, придбане під час шлюбу, але за гроші батьків залишилося у власності того чоловіка, чиї батьки передали гроші, необхідно передачу грошей оформити договором дарування, розпискою, при цьому вказати, що гроші передані виключно в індивідуальне користування сина / дочки.

 1. Зарплата ділиться між подружжям порівну

І так і ні. Грошові кошти дійсно належать подружжю на праві спільної власності, незалежно від того, якщо один з них не мав самостійного доходу. Але в той же час, премії та нагороди - є особистою власністю.

Таким чином, якщо майно було куплено за особисті кошти подружжя то і належати воно буде на праві особистої власності.

Цікавим в даному випадку буде ознайомиться з рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області у справі № 361/4045/18.

У цьому спорі адвокати Іван і Марія Рощини зібрали докази і змогли обґрунтувати в суді позицію згідно з якою, спірне майно хоча і було придбано в період шлюбу, але за особисті кошти клієнта. Суд погодився з доводами представників і залишив спірне майно (квартиру) у власності клієнта.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі