Стягнути з чоловіка аліменти

взыскать алименты

Під аліментами слід розуміти певну суму грошей, яка виплачується одному з подружжя.

На кого сплачуються аліменти?

Гроші на утримання (аліменти) сплачуються:

  • на неповнолітню дитину;
  • подружжю, що має дохід менший ніж 1700 грн. (ч.2 ст. 75 СК України);
  • дівчатам на всіх строках вагітності;
  • матерям, дітей, не старше 3 років (ст.84 СК України).

Як правильно стягнути аліменти з чоловіка в Україні?

Закон України визначає два варіанти вирішення питання про аліменти: добровільний - шляхом укладання договору та примусовий - через суд.

Добровільний порядок.

Практика добровільного врегулювання питання утримання свідчить, що умови, які необхідно описати в договорі про утримання, є: сума аліментів, період виплат. Сам договір посвідчується нотаріусом.

Примусовий порядок.

Відсутність компромісу, ігнорування батьком дитини обов'язків щодо утримання дитини, є підставою заявити у судовій інстанції прохання про стягнення грошей на утримання. Коли розмір допомоги не достатній або необґрунтовано великий для нормального розвитку дитини, можливо в судовому порядку переглянути суму аліментних виплат.

Обов’язково враховується можливість батька сплачувати більшую суму.

Як стягнути аліменти з чоловіка у «цивільному шлюбі»?

Відсутність офіційної реєстрації шлюбу не звільняє чоловіка «у цивільному шлюбі» від обов'язків допомагати дитині. Правда, ви маєте право вимагати гроші тільки на утримання дитини. Якщо, Ваш співмешканець ігнорує утримання дитини, щоб примусити його, потрібно заявити в суд.

Як стягнути аліменти з "непрацюючого"?

Батько, не бажаючи брати участь в утриманні дитини, може працювати без офіційного працевлаштування, приховуючи розмір своєї зарплати, або взагалі не працювати. Але даний факт не звільняє останнього від сплати аліментів.

В першу чергу можна написати заяву в судові органи. Суд розгляне справу та призначе аліменти. Наступним кроком, відвідайте виконавчу службу, відкрийте провадження у справі про виконавче провадження. У разі наявності заборгованості понад три місяці, виконавча служба може арештовувати квартиру, будинок, транспорт боржника, і погасити борг за рахунок продажу його майна. Ви можете підготувати заяву до поліції, і повідомити, що має місце ухилення від утримання дитини.

Як стягнути аліменти з чоловіка без розірвання шлюбу?

Обов’язок батьків проявляти турботу про дітей виникає після їх народження і ніяким чином не залежить від факту наявності офіційного шлюбу (ст.180 СК України). Жінка, що знаходиться у шлюбі, може вимагати від чоловіка участі в утриманні спільної дитини, без розірвання шлюбу, як в добровільному так і примусовому порядку.

Корисні матеріали:

 

Скачать: Приклад договору на утримання
Скачано: 77, размер: 36 KB, дата: 30.Кві.2018
Скачать: Зразок заяви про стягнення аліментів
Скачано: 71, размер: 16.6 KB, дата: 30.Кві.2018

Перегляньте інші статті на цю тему:

Як скласти позовну заяву на розірвання шлюбу?

Як позбавити батьківських прав?

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко