Скільки коштує подати на розлучення в Україні?

Розлучення в Україні

В умовах постійно зростаючих цін і як наслідок підвищення судового збору і відповідно юридичних послуг, для наших клієнтів ми підготували детальну інформацію і спеціальні пропозиції для того, щоб дати відповідь на головне, питання, що Вас цікавить: скільки коштує подати на розлучення в Україні?

Ваші видатки по розірванню шлюбу будуть складатись з 2 частин і включати в себе:

 • Судовий збір.

Даний вид видатків практично завжди сплачується заявником. Виключення складають випадки, прямо передбачені законом про судовий збір, наприклад, звільняються від сплати збору особи, що мають І або ІІ групу інвалідності, або позивачі, постраждалі від Чорнобильської катастрофи (1 і 2 категорія). Також суд з урахуванням матеріального становища позивача може прийняти рішення про звільнення його від сплати судового збору (в нашій практиці таких випадків ще не було).

Судовий збір розраховується відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року.

Наприклад, у 2018 році – це 1762 грн., а розмір судового збору за подачу позову про розірвання шлюбу 0,4% від прожиткового мінімуму, тобто 1762х0,4=704 грн. 80 коп. – це сума грошей, яку необхідно сплатити в дохід держави за те, що суд буде розглядати Вашу заяву.

Судовий збір можна розрахувати та сплатити онлайн.

 • Друга частина Ваших трат – послуги юриста з розірвання шлюбу, що можуть включати аналіз документів, підготовку позову, участь в суді тощо.

Тут немає чітко визначеної суми. Кожна юридична компанія або юрист беруть за свої послуги по-різному. Сума грошової винагороди (гонорару) може складати від 1500 грн. до 15 000 грн. і залежить від багатьох факторів:

 • складності ситуації (наприклад, розлучення з іноземцем, розірвання шлюбу, зареєстрованого в іншій країні, або позивач та відповідач громадяни іншої країни тощо);
 • ступеня участі клієнта у процесі (наприклад клієнт може видати довіреність і вся робота доручається юристу. Юрист і клієнт можуть зустрітись двічі: при передачі довіреності і при передачі рішення суду про розірвання шлюбу. Або інший, коли клієнт має час і може частину юридичної роботи виконувати самостійно: наприклад взяти участь у судовому засіданні, дізнатись про хід розгляду справи, зв’язатись з відповідачем тощо);
 • досвіду юриста (юристи-початківці бояться непередбачуваних ситуацій і як, правило з остраху розчарувати клієнта беруть за свої послуги меншу суму);
 • підсудність справи (судові процеси, які ведуться в тому ж регіоні, де знаходиться юридична компанія не тягнуть за собою витрат на поїздки);
 • наявності спору між сторонами (наприклад, один з подружжя не погоджується на розлучення або розірвання шлюбу супроводжується поділом майна подружжя).

Перелічені та можливо інші фактори можуть повпливати на вартість подачі на розлучення в Україні.

Ми знайшли рішення! Для того, щоб оптимізувати витрати наших клієнтів на розірвання шлюбу, ми підготували наступні пропозиції, розроблені з урахуванням практики і розраховані на різний бюджет:

[rpt name=”rozirvannja-shljubu-propozicii”]

Просимо врахувати, що судовий збір і послуги нотаріуса (довіреність) сплачуються окремо. До пакетних пропозицій включено тільки роботу юриста.

Ми цінуємо кожного клієнта і максимально лояльні у ціновій політиці, а при необхідності готові піти на зустріч.

Але якщо ви хочете отримати від нас не лише юридичні послуги з розірвання шлюбу, но і постійне оперативне інформування 24/7 без свят та вихідних, консультації і психологічну підтримку, Ви повинні зрозуміти, що ми готові піклуватись про Вас, але ми теж люди і віддаємо Вам той час, який могли би провести зі своїми дітьми та сім’ями, і цей час вже не повернути, а тому він має бути відповідно оплачений.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі