Правильно скласти скаргу

составить жалобу

ЩО ТАКЕ СКАРГА?

Скарга - це один з видів звернення громадян з вимогою припинити порушення законних прав. Подача скарги є дієвим варіантом захисту прав і в більшості випадків дозволяє домогтися врегулювання ситуації. Найбільш часто скарга складається для звернення до місцевих органів влади, які контролюють бюджетні організації (державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад, органи контролю).

НА КОГО МОЖНА ПОСКАРЖИТИСЬ?

Поскаржитись можна на вчителя, лікаря, сусіда, комерційну компанію або державний орган. Слід визначити, що всі посадові особи, державних органів і приватних організацій в термін не більше 30 днів зобов'язані розглянути скаргу.

ЯКІ ВИМОГИ ВИСТАВЛЯЮТЬСЯ ДО СКАРГИ?

У скарзі вказуються ПІБ, місце проживання заявника, викладається суть скарги і вказуються вимоги. Так само обов'язковими реквізитами скарги є дата та підпис.

ЯК ПРАВИЛЬНО СКЛАСТИ СКАРГУ?

Щоб правильно скласти скаргу, необхідно вказати обставини, місце, час, факти, згадуючи лише найважливіші з них. Сформулюйте пропозиції і вимоги чітко, лаконічно, вкажіть посилання на законодавство. Характер скарги не повинен бути перевантажено емоційним, зберігайте діловий стиль. Не допускайте вживання слів з експресивним забарвленням, порівнянь або метафор, не перебільшуйте, не погрожуйте адресату, адже скарга це спосіб врегулювання конфлікту в досудовому порядку.

Якщо необхідно - проконсультуйтеся з юристом за телефоном, Вам допоможуть визначитися зі структурою Вашої скарги й сформулювати вимоги.

ЩО МИ ПРОПОНУЄМО?

Скарга до забудовника, скарга голові ОСББ, керівникам державних установ, адміністрацій, скарга народним депутатам - наш повсякденний труд. Ми проведемо правовий аналіз ситуації, допоможемо скласти текст скарги, визначимо адресата і направимо Вашу скаргу, проконтролюємо отримання відповіді на скаргу в строк!

ДЕ ШУКАТИ ПРИКЛАД СКАРГИ?

Приклад скарги на дитячий садок, обслуговуючий кооператив можна скачати на нашому сайті.

Корисні матеріали:

Скарга на дитячий сад

Скарга на обслуговуючий кооператив

Перегляньте інші статті по даній темі:

Як оскаржити постанову поліції

Як оскаржити рішення держоргану

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко