Поновити строк прийняття спадщини

восстановить срок наследства

Спадщина відкривається в момент смерті заповідача. Від цієї дати дня починає обчислюватися 6 місяців, встановлених ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини.

Щоб отримати спадкове майно, до закінчення 6 місяців, спадкоємець повинен подати відомості про себе нотаріусу.

Разом з тим, мають місце бути випадки (тривале відрядження, проживання за кордоном, хвороба тощо.) Коли спадкоємець пропускає термін прийняття спадщини. Щоб вирішити питання і відновити втрачене право на спадщину, існує два способи:

ПОДАТИ НОТАРІУСУ НОВУ ЗАЯВАУ

Для даного способу необхідна наявність письмового дозволу всіх спадкоємців.

Щоб отримати згоду, необхідно звернуться до всіх інших спадкоємців з проханням дати згоду на включення нового спадкоємця в список спадкоємців. У разі згоди, кожен з них подає заяву про згоду нотаріусу. Заява подається особисто, або через пошту. У разі направлення поштою, необхідно засвідчити підпис. Отримавши всі згоди, спадщина перерозподіляється між спадкоємцями, а нотаріус видає нові документи про право на спадщину.

На практиці «альтруїстів», що дають свою згоду досить мало. Тому можна використовувати другий спосіб.

ВІДНОВЛЕННЯ ТЕРМІНІВ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ ЧЕРЕЗ СУД

Перш за все, необхідно проаналізувати наявність підстав для складання позову. Правозастосовна практика показує, що до причин, які можуть вважатися поважними відносять: хвороба спадкоємця, тривале відрядження, служба в армії, і ін. Кожну причину необхідно підтвердити документами.

Неповажними причинами будуть: зайнятість, відсутність грошових коштів, ін.

Визначившись з причинами, необхідно скласти позов.

У цьому випадку рекомендуємо попередньо отримати консультацію юриста.

Подавати заяву потрібно за місцем смерті заповідача. Відповідачем у цій заяві будуть всі інші спадкоємці. Якщо Ви досить добре обґрунтували свою позицію – суд прийме рішення про можливість продовження терміну на прийняття спадкового майна. Новий термін буде обчислюватися з дати набрання рішенням суду законної сили.

ЯК БУТИ, ЯКЩО ТЕРМІН ВІДНОВЛЕНО, А СПАДЩИНУ ВЖЕ ПРОДАНО?

Трапляється, що спадкоємці, відразу після спадкування продають спільне майно. Як бути, в разі, якщо квартира вже продана?

Спадкоємець, може відстояти своє право на спадщину, пред’явивши вимогу до інших спадкоємців про компенсацію йому вартості частини майна в грошовій формі. Кожен спадкоємець повинен повернути новому спадкоємцю грошову суму відповідно до успадкованої ним частки майна.

Ми вивчили практику вирішення майнових спорів і готові допомогти вирішити Вам своє питання.

Корисні матеріали:

[Download url = “https://legalservice.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/nasledstvo_zaiava.docx” title = “Заява про згоду спадкоємців”]

[Download url = “https://legalservice.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/stroki_sud.docx” title = “Заява до суду про продовження термінів”]

Перегляньте інші статті по даній темі:

Консультація щодо спадщини

Оскаржити заповіт в суді

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі