Отримати земельну ділянку

отримати земельну ділянку

Рівноправність не в тому, що всім надані права,

а в тому, що всі можуть ними скористатися.

Сенека

Знати свої права, вміти ними користуватися – ось основа громадянського суспільства.

В умовах політичних дискусій на рахунок запуску ринку землі, доцільним буде замилитись над реалізацією права отримати земельну ділянку. Мало кому відомо, але як виявляється, наша держава піклується про громадян, і надала їм право БЕЗКОШТОВНО отримати земельну ділянку. (Конституція – ст.14; Земельний кодекс – ст.121). Звичайно «відхопити ділянку в центрі» навряд чи вдасться, але претендувати на ділянку землі в передмісті – цілком реально.

Процедура отримання землі досить складна, але перспектива отримання вигоди однозначно перевершує можливі витрати, пов’язані з оформленням документів.

Які земельні ділянки можна отримати?

Виходячи з цільового призначення, ЗК України передбачає можливість передачі таких земельних ділянок.

№ з/п

Призначення

Розмір

1.

Фермерське господарство

середній по селу / району

2.

Приватне сільське господарство

2,0 га

3.

Садівництво

до 0,12 га

 

– в селі

до 0,25 га

 

– в селищі

до 0,15 га

 

– в місті

до 0,10 га

4.

Будівництво дачі

до 0,10 га

5.

Будівництво гаража

0,01 га

Важливо! Згідно ст. 116 ЗК України кожен з нас має право отримати 1 раз кожну з перелічених ділянок!

Знати про свої права мало – потрібно вміти ними користуватися, отримання земельної ділянки передбачає кілька етапів.

Вибір земельної ділянки

Перш за все необхідно виходячи з цільового призначення знайти земельну ділянку відповідного розміру і переконається що вона знаходиться в комунальній / державної власності. Для цього можна використовувати дані Internet, інформацію від третіх осіб та ін. Так само можна звернуться із запитом до держ.орган, за місцем знаходження земельної ділянки, з питанням чи є земельні ділянки з таким призначенням і підходять за розміром.

Важливо! ЗК України не зобов’язує прив’язуватися до місця прописки, шукати земельну ділянку можна на території всієї України.

Подання заяви

Підшукавши відповідну земельну ділянку, необхідно звернуться в держорган за місцем знаходження землі (наприклад, сільська рада, виконком, далі – держорган) із заявою. У заяві потрібно вказати розмір ділянки і її цільове призначення (можна підкласти роздруковану кадастрову карту). Заяву рекомендуємо подавати у 2 примірниках, щоб мати можливість проставити позначку діловода реєстрації вхідних документів.

Розгляд справи

Термін розгляду заяви – 1 місяць. За цей період держ.орган, в який ви звернулися направляє запити в ряд інших органів, які дають інформацію про можливість передачі землі.

На виході ми отримуємо:

 • згоду на підготовку проекту землевідведення;
 • мотивовану відмову. Причина відмови одна – невідповідність місця знаходження ділянки вимогам законодавства і тех.документації (тобто все що завгодно).

Підготовка проекту землевідведення – це процес організації роботи зі збору документів, необхідних для отримання ділянки землі у власність.

Важливо! Відсутність протягом місяця відповіді, дає нам право на підготовку проекту землевідведення.

Проект землевідведення

Проект землевідведення розробляється організаціями, що мають ліцензію. Перелік таких організацій можна отримати в Держгеокадастрі. Вартість, терміни підготовки проекту обговорюються замовником і виконавцем.

Важливо! Необхідно перевірити, щоб форма договору на послуги, відповідала Типовий, затвердженої Кабміном. Зазвичай термін розробки такого проекту не перевищує 6 місяців.

Важливо! По закінченню робіт, виконавець повинен видати паперовий варіант проекту. Він необхідний, у разі судового спору.

Після завершення розробки, підготовлений проект узгоджується з Держагентством земельних ресурсів. Якщо проект стосується будівництва будинку, то його необхідно додатково узгодити з органом, який відповідає за питання містобудування. Термін узгодження – 10 днів.

Державна реєстрація

Для реєстрації проекту землевідведення потрібно подати заяву кадастровому реєстратору. Звернуться може як організація, що займається розробкою проекту, так і сам заявник. Держгеокадастр розглядає заяву протягом 2 тижнів і за результатами (якщо все Ок) видає Виписку з Земельного кадастру про реєстрацію ділянки землі.

Право власності

Наявність Виписки дає право звернеуться в держорган, в який заявник звертався в самому початку. Подається клопотання, сам проект землевідведення і Виписка. Відповідний держорган своїм рішенням затверджує проект і передає відомості в реєстраційну службу, або кадастровому реєстратору (заявник може це зробити сам). Результатом всієї нашої роботи стане реєстрація права власності на земельну ділянку.

Післямова

Право безкоштовно отримати 6 ділянок землі з різним призначенням має кожен громадянин. Але мати право і мати можливість ним скористатися – різні речі.

У селах землю отримати значно простіше, ніж в місті. Порядок отримання земельної ділянки складний через бюрократію. Для того, щоб стати законним власником, доведеться зіткнутися з усіма «принадами високих кабінетів». Термін отримання земельної ділянки може варіюватися від півроку до двох років.

Так само на «безкоштовне виділення» обійдеться в середньому 3-5 тисячі гривень (залежить від регіону / місця / специфіки). І це не хабарі !!! а витрати на підготовку проекту землевідведення.

Корисні матеріали:

Скачать: Зразок заяви
Скачано: 4653, размер: 23.5 KB, дата: 31.Тра.2018
Скачать: Зразок договору
Скачано: 699, размер: 25.9 KB, дата: 31.Тра.2018

Перегляньте інші статті по даній темі:

змінити призначення землі

узаконити самовільне будівництво

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі