Отримати довідку переселенця

справка переселенца

ЩО ТАКЕ ДОВІДКА ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ?

Довідка переселенця - документ, що підтверджує взяття громадянина, переміщеного з зони проведення АТО (Донецьк, Луганськ) та АР Крим, на облік в Мінсоцполітики. Перелік міст, в яких проводилася АТО затверджений Кабінетом Міністрів України (розпорядження 1575-р).

ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ?

Згідно із законодавчими актами, переселенцем вважається громадянин, якого змусили покинути місце проживання з метою уникнення наслідків збройного конфлікту. На думку Мінсоцполітики, такими особами не вважають громадяни, які виїхали з Донецької, Луганської областей до 13.04.2014 (до початку проведення АТО). Таким чином, отримати довідку переселенця можуть громадяни, які проживали в містах проведення АТО і покинули місце постійного проживання після 13.04.2014.

НАВІЩО ПОТРІБНА ДОВІДКА ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ?

Зобов'язання отримувати довідку переселенця немає. Разом з тим, наша держава «соціально забезпечує» своїх громадян і призначило щомісячну матеріальну допомогу, яку без довідки отримати не вдасться. Крім того, така довідка знадобиться для оформлення паспорту громадянина України (у тому числі заміни на ІD картку), або для отримання соціальних виплат (народження дитини, регрес, лікарняний і т.д.), отримання пенсії.

Окремо слід виділити пільги для дітей:

 • оплата навчання;
 • забезпечення підручниками;
 • соціальна стипендія;
 • безкоштовне проживання в студентському гуртожитку.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ДОВІДКИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

Довідки переселенців видають територіальні управління праці та соцзахисту населення (Соцбес). Для отримання довідки переселенця необхідно особисто в Соцбес за місцем свого знаходження та подати такі документи:

 1. Заява
 2. копію паспорта
 3. копію ідентифікаційного коду
 4. копію документа про шлюб (за необхідності)
 5. копію документа про народження дітей (за необхідності)

Якщо паспорт загублений, його можна замінити тимчасовим посвідченням особи, яке необхідно взяти в ДМС (Міграційної служби).

АДРЕСНА ГРОШОВА ДОПОМОГА

Згідно з даними Мінсоцполітики, в Україні налічувалося понад 1,6 млн. переміщених осіб. Для цих громадян урядом встановлена можливість отримання грошової допомоги.

Розміри цієї допомоги становлять:

 • 442 грн. для працездатних,
 • 884 грн. для громадян, які втратили працездатність (пенсіонери)
 • 949 грн. - для інвалідів.

Грошова допомога встановлюється для кожного члена сім'ї, проте її максимальний розмір не може перевищувати 2400 грн.

Щоб почати отримувати грошову допомогу, переселенцям необхідно звернутись в Соцбес за місцем свого проживання і надати:

 1. Заява на допомогу;
 2. Довідку переселенця;
 3. Згоду членів сім'ї;
 4. Банківські реквізити.

Зверніть увагу, що допомогу можна отримувати тільки на соціальний рахунок, відкритий в Ощадбанку. Тому перед походом за допомогою, рекомендуємо відвідати Ощадбанк, відкрити там рахунок і взяти необхідні реквізити (№ рахунку, ОКПО, МФО).

На практиці спілкування з представниками держструктур залишає не найприємніше враження. Ми це знаємо з особистого досвіду. Фахівці Legal Service готові надати допомогу в отриманні довідки переселенця, звертайтеся - ми розповімо про те, які документи і куди необхідно подати. Ми так само готові надати допомогу нашого «парламентера» у вирішенні питання про отримання довідки переселенця.

Корисні матеріали:

Заява про взяття на облік для отримання довідки переселенця

Перегляньте інші статті по даній темі:

зареєструвати смерть в зоні АТО

Опубліковано в АТО

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко