Оскаржити постанову поліцію

полиция составляет протокол

Робота «нової» поліції стає справжнім викликом для водіїв транспортних засобів і на сьогодні викликає більше запитань, ніж відповідей.

Отже, Вас зупинив співробітник поліції і загрожує Вам складанням постанови за порушення ПДР. Перш за все, потрібно знати, що у Вас є можливість скасувати дану постанову. АЛЕ! Для цього Вам необхідно знати свої права і орієнтуватися в ситуації, щоб розуміти, де поліція діє з порушенням закону.

ЧИ ПОТРІБЕН ПРОТОКОЛ?

Необхідно пам'ятати, що адміністративний кодекс України дає право співробітникам поліції виносити на місці правопорушення постанови без складання протоколу за всі порушення, перелічені у ст.258 КУпАП, навіть якщо водій не визнає себе винним. В інших випадках поліцейський фіксує правопорушення у протоколі, а безпосередньо розгляд справи здійснюється судом (наприклад порушення за ст.124 КУаАП).

РОЗГЛЯД СПРАВИ

Перш за все поліцейський повинен ознайомити Вас з Вашими правами:

  • ознайомлюватися з матеріалами справи;
  • подавати пояснення;
  • надавати необхідні докази;
  • оскаржити постанову.

Законним так само буде ваша вимога не розглядати справу після зупинки автомобіля, а відкласти розгляд на інший день з метою реалізації Вашого права на збір доказів, допомогу юриста та ін.

Незаконною є постанова, складена з процедурними порушеннями, в тому числі, якщо розгляд справи про адмінправопорушення не супроводжувалося дослідженням доказів.

Законодавство зобов'язує поліцейських при розгляді матеріалів справи про адмінпорушення вивчити всі відомості, згідно яких може бути встановлено наявність або відсутність адміністративного проступку.

Згідно ст.251 КУпАП такі дані відображаються в протоколі, поясненнями (ст. 63 КУ дає право відмовитися), показаннями свідків, потерпілих, показаннями приладів технічних засобів.

Тобто доказовою базою в справі про адмінпорушення можуть бути показання свідків (очевидців правопорушення, що трапляється вкрай рідко) і відео, фото фіксація. Як висновок - відсутність доказів - привід для скасування постанови.

Якщо, ж поліцейський вивчивши всі обставини виносить постанову, рекомендуємо її підписати і вказати про незгоду з висновками поліції і всіх процедурних порушеннях (не пояснив права, не досліджені докази).

ОСКАРЖЕННЯ

Оскаржити постанову поліції можна не пізніше 10 днів після її винесення. Для цього необхідно звернутися до вищого органу, або в суд. Заяву до суду подається за місцем вашої прописки. У позовній заяві потрібно вказати причини скасування постанови. Відправляти заяву можна поштою. Оплачувати судовий збір не треба, але при складанні заяви необхідно це вказати з посиланням на Пленум ВСУ № 2.

Корисні матеріали:

[Download url = "https://legalservice.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/zaiava-na-postanove.docx" title = "Заява в суд про скасування постанови"]

Судові рішення про скасування постанов поліції (450/1001/16-а, 465/1188/16-а, 686/2168/17)

 

Перегляньте інші статті по даній темі:

Як правильно скласти скаргу

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко