Оскаржити рішення держоргану

обжаловать решение

ЩО МОЖНА ОСКАРЖИТИ?

Трапляється, що у результаті дій або бездіяльності держоргану (проведення перевірок, ненадання інформації, документів, послуг) приймаються рішення, які порушують права заявників. Прикладом таких правовідносин може бути випадок, коли виконком своїм рішенням вимагає знести гараж, передати землю - своїми діями муніципальна влада порушує право власності.

Такі дії можно і необхідно оскаржити. Так само оскаржити можна дії конкретного чиновника.

ЯК ОСКАРЖИТИ РІШЕННЯ ДЕРЖОРГАНІВ?

Для того, щоб оскаржити рішення держоргану необхідно:

  1. Провести правову оцінку рішення держоргану, встановити чи було порушено право громадянина.
  2. Опрацювати варіанти оскарження рішення і підготувати відповідні документи.
  3. Подати документи в потрібну інстанцію.

Ст.40 і 55 Конституції України гарантує права громадян обирати варіанти захисту своїх прав. Наприклад, для захисту порушених прав, можна оскаржити рішення держоргану в орган вищого рівня, якому він підпорядковується або в суд.

Спосіб оскарження рішень держоргану в орган вищого рівню є менш ефективним, тому що, такі звернення часто залишаються без розгляду, або в кращому випадку їх розгляд закінчується формальною відпискою. Тому для захисту порушених прав рекомендуємо подавати позов безпосередньо до суду.

СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ДЕРЖОРГАНУ ЧЕРЕЗ СУД

Підготовка заяв про скасування рішень держорганів в суді відрізняється рядом особливостей. Наприклад, суперечки про рішення держорганів підвідомчі одночасно адміністративним і місцевим судам. Так, адміністративні суди можуть розглядати спори, в яких відповідачем є держорган, суперечки з питань прийняття, проходження держслужби. Разом з тим, суперечки про порушення цивільних прав, в ході, сімейних, житлових, трудових, цивільних і земельних відносин розглядаються місцевими судами. Від вибору суду буде залежати термін вирішення Вашого питання. Звертатися необхідно до суду за місцем реєстрації держоргану.

В ЯКІЙ ТЕРМІН МОЖНА ПОДАТИ СКАРГУ?

Заява про відновлення прав та скасування рішення, скарга на дію або бездіяльність державного органу подається протягом 1 року з дня прийняття рішення, але не пізніше 1 місяця з дати ознайомлення з прийнятим рішенням. У разі порушення термінів - скаргу не буде розглянуто.

ЩО В РЕЗУЛЬТАТІ?

Якщо суд, або орган вищого рівня визнає звернення обґрунтованим, то буде винесено рішення про обов'язок держоргану скасувати своє рішення. Таке рішення направляється керівникові держоргану, який прийняв неправомірне рішення. Держорган, отримавши таке рішення зобов'язаний його виконати і повідомити громадянина. У разі не виконання, винні особи несуть відповідальність відповідно до ст.382 КК України.

Корисні матеріали:

[Download url = "https://legalservice.com.ua/wp-content/uploads/2017/03/kindergarden.doc" title = "Скарга на дитячий сад"]

[Download url = "https://legalservice.com.ua/wp-content/uploads/2017/03/kooperativ.docx" title = "Скарга на обслуговуючий кооператив"]

Перегляньте інші статті по даній темі:

Оскаржити постанову поліції

Як правильно скласти скаргу

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко