Мінімальний рекомендований розмір аліментів у 2018 році – 2000 грн.

Минимальный рекомендованный размер алиментов

МІНІМАЛЬНИЙ РЕКОМЕНДОВАНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ

В серпні місяці поточного року вступив в дію прийнятий Верховним Радою Закон № 2475-VIII від 03.07.2018, яким стаття 182 Сімейного кодексу України (розмір аліментів у твердій сумі) була доповнена новим абзацем, відповідно до якого встановлено мінімальний рекомендований розмір аліментів у розмірі одного пожиточного мінімум для дитини відповідного віку.

На момент написання статті – жовтень 2018 року – для дитини старше 6 років – 1944 грн., з грудня 2018 року – 2027 грн. и так далі.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів повинен бути врахований судом при винесенні рішення та у випадку, якщо суд встановлює, що платник аліментів має достатній дохід, такий розмір аліментів буде встановлений судом.

МІНІМАЛЬНИЙ ГАРАНТОВАНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ

Нагадаємо, що мінімальний гарантований розмір аліментів по попередньому розмірі становить 50% від прожиткового мінімуму.

ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ АЛІМЕНТІВ

Слід зазначити, що законодавець у 2018 році максимально спростив процедуру отримання аліментів в мінімально гарантованому розмірі. Для цього достатньо звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу.

Така заява розглядається в термін не більше 5 днів з моменту отримання судом відомостей про місце реєстрації боржника, що набагато швидше, ніж загальний порядок (3-4 місяці).
Також отримувачі аліментів мають право обратиться в суд із заявою про перегляд розміру аліментів в сторону збільшення.

Юристи LegalService спеціалізуються на вирішенні питань у сфері сімейного права та готові надати своїм клієнтам якісне юридичну підтримку.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі