Як змінити призначення землі. Варіанти вирішення питання

Згідно вимог Закону, громадяни повинні використовувати землю відповідно до її призначення. Разом з тим, у власника землі може виникнути потреба змінити призначення землі. Наприклад, на землі сільгосппризначення потрібно побудувати будинок, дачу або організувати ведення бізнесу (побудувати кафе). Якщо порушити норму закону про використання земель відповідно до призначення, то можна взагалі втратить право на земельну ділянку. Правильним виходом з такої ситуації є рішення про зміну призначення землі.

В цілому, процес зміни цільового призначення землі дуже схожий з процесом приватизації (отримання земельної ділянки), але має свої особливості, наприклад відсутня вимога в отриманні попереднього дозволу.

Для зміни призначення землі необхідно звернуться до землевпорядної організації для укладення договору про підготовку проекту землевідведення зі зміною її призначення. Нагадаємо, договір з такою організацією не вимагає ніяких дозволів. Підставою для підготовки проекту землевідведення є договір, який має типову форму, затверджену Кабінетом Міністрів.

Важливо! В договорі має бути зазначено терміни підготовки проекту. Згідно Закону, такий термін не може перевищувати шести місяців.

Для підготовки проекту землевідведення потрібні такі документи:

 • копія паспорта, ІПН
 • копія держ. акта на землю, завірена нотаріусом;
 • викопіювання з ген. плану населеного пункту;

Землевпорядна організація виконує геодезаційні роботи і розробляє проект землевідведення, передбачивши зміну призначення землі в терміни, обумовлені в договорі. Проект землевідведення складається в паперовій та електронній формі.

Проект про зміну призначення землі підлягає погодженню:

 • управлінням Держгеокадастра;
 • відділом архітектури та містобудування;
 • інші організаціі в окремих індивідуальних випадках.

При отриманні всіх погоджень, проект передається на затвердження в державний орган, що приймає рішення. Конкретний орган залежить від місця знаходження землі. Наприклад, рішення по ділянці, яка розташована в межах населеного пункту, приймає рада (міська, селищна або сільська). Для ділянок, розташованих в інших місцях, рішення приймається держадміністрацією.

Після затвердження подаємо проект в місцевий Держгеокадастр для внесення змін про переведення призначення землі.

Остаточним етапом процесу зміни призначення землі є отримання відомостей з державної реєстраційної служби.

Для прискорення процедури краще звернутися до фахівців.

Перегляньте інші статті по даній темі:

отримати земельну ділянку

узаконити самовільне будівництво

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі