Як заробити на Google Adsense і «не завинити» перед податковою

заработать с Google Adsense

ЯКІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ЩОДО СПЛАТИ ПОДАТКІВ ВИНИКАЮТЬ У ЗВ’ЯЗКУ З РЕЄСТРАЦІЄЮ В СИСТЕМІ GOOGLE ADSENSE?

Заробити з Google Adsense можна, але відповідно до п.6 Публічної оферти AdSense користувач системи несе відповідальність за сплату податків, пов’язаних з роботою в Google Adsense.

ЧИ ПОТРІБНО ДЕКЛАРУВАТИ ДОХІД ВІД GOOGLE ADSENSE?

Згідно ст.163 Податкового кодексу України (ПКУ) об’єктом оподаткування є загальний річний дохід, який складається з доходів, отриманих в Україні та за кордоном. Дохід, отриманий від системи Google Adsense, є доходом, отриманим через митний кордон України і є іноземним доходом. Ставка податку для фізичної особи становить 18% від суми зароблених коштів (п.167.1 ст.167 ПКУ).

Таким чином, після закінчення календарного року в якому був отриманий дохід, необхідно подати декларацію до органу державної фіскальної служби.

КОЛИ НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ?

Згідно п.49.18.4 ПКУ физ.лица до 1 травня зобов’язані подати декларацію.

Декларація може бути подана:

1) особисто,

2) через уповноважену особою (за дорученням),

3) в електронній формі.

4) Також, згідно п. 49.5 ПКУ, декларацію можна відправити поштою не пізніше 25 квітня.

ЯК РОЗРАХУВАТИ РОЗМІР ДОХОДУ?

Розмір іноземного доходу відображається у перерахунку на гривню за курсом Нацбанку України, встановленого на день виплати банком за чеком від Google Adsense.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ФОП?

Реєстрація ФОП відбувається в 3 етапи:

  1. подати заяву до відділу реєстрації та обліку фіз.осіб-підприємців (зазвичай знаходиться при Центрах надання адмін.послуг)
  2. постановка на облік в податковій (заява + книга обліку доходів)
  3. відкриття рахунку ФОП в банку.

Рекомендовані КВЕД:

  • 63.12 – Веб-портали;
  • 63.99 – Надання ін. Інформаційних послуг;
  • 73.12 – Посередництво в розміщенні реклами в ЗМІ;

ЯКИЙ РОЗМІР ПОДАТКІВ НЕОБХІДНО БУДЕ ПЛАТИТИ?

Буде залежати від вибору системи оподаткування та розміру одержуваного доходу. Для роботи з системою з Google Adsense підійде спрощена система та 3 група платників податків. При такій системі оплатити необхідно буде сплатити 5% від обороту + незалежно від наявності доходу ЄСВ в розмірі 819,06 грн. за кожен місяць (у 2018 році).

ЯК ЗМЕНШИТИ СУМУ ПОДАТКІВ, оплачувати ВІД ДОХОДУ В СИСТЕМІ GOOGLE ADSENSE?

Згідно п.170.11.2 ПКУ, суму податків, які підлягають сплаті в Україні можна зменшити на розмір податків, сплачених за кордоном. Для цього необхідні такі умови:

1) наявність міжнародної угоди, ратифікованої Верховною Радою України;

2) документи, що підтверджують оплату податків в іноземній органі.

Корисно! Угода Google Adsense укладається між фізичною особою – резидентом України та Ірландської компанією Google Ireland Limited, яка знаходиться в м Дублін, Ірландія. Договір про усунення подвійного оподаткування між Україною та Ірландією ратифікований Верховною Радою України Законом № 606-VIII від 15.07.2015

ЯКІ ДОКУМЕНТИ МОЖЕ ВИТРЕБУВАТИ ПОДАТКОВА?

Всі виписки і довідки про переклади, квитанції про переведення в готівку чеків AdSense необхідно збирати в папку, щоб потім все коректно відобразити в книзі обліку і в декларації.

Валюта, отримана від Google Adsense, відображається у звітності за курсом НБУ на день операції.

РЕЗЮМЕ. ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРАЦЮВАТИ З GOOGLE ADSENSE НЕОБХІДНО:

  1. Підтвердити право власності на веб-ресурс
  2. Зареєструвати ФОП на спрощеній системі з ІІІ групою
  3. Відкрити валютний рахунок в банку
  4. Відображати доходи, отримані від Google Adsense в Книзі обліку доходів
  5. Щокварталу подавати звіт до податкової інспекції

Юристи компанії LegalService мають досвід реєстрації та постановки на облік в податковій підприємців, які співпрацюють з Google Adsense. Ми готові надати індивідуальну консультацію, або допомогти вчинити всі необхідні реєстраційні дії для того, щоб Ваш бізнес працював у правовому полі.

0 0 голос
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

Підписка
Підписаться на
guest
13 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сергій
Сергій
10.11.2018 12:20

Доброго дня.
Чи обов’язково реєструвати ФО-П, щоб отримати дохід GOOGLE ADSENSE? Чи можу я отримати дохід як фізична особа та сплатити 18% від суми зароблених коштів? Наприклад якщо я хочу отримати дохід від GOOGLE ADSENSE в розмірі 100 доларів, який “накапав” за чотири роки.
Дякую за відповідь.

Иван Рощин
Адмін
21.11.2018 17:36
Відповісти  Сергій

Доброго дня, якщо немає такого критерію як “системність”, то реєструвати ФОП не обов’зково.

Михаил
Михаил
22.11.2018 12:14

Необходимо добавлять все рекомендованные КВЕД или достаточно одного?
Спасибо.

Иван Рощин
Адмін
22.11.2018 20:20
Відповісти  Михаил

Добрый день. Необходимо добавлять все рекомендованные. Ограничения по количеству КВЕД нет. Поэтому Вам ничего не препятствует указать все рекомендуемые КВЕДы.

dvdmaster
dvdmaster
31.01.2019 17:12

Доброго дня.
Як що я отримувам де кiлька рокiв без декларування, а сьогоднi хочу вийти в правове поле – варто це робити, чи оформляти на третю сторну? Маю на увазi те, що буду прозорим для податковой?

Андрій
Андрій
20.09.2019 12:21

Тобто ви будете отримувати гроші від Гугл як фіз особа, а показувати будете як ФОП? хіба такедозволяється?
чому не можна відразуотримувати як ФОП?

Кирилл
Кирилл
01.10.2019 16:53

Спасибо за статью! Хоть одни юристы взялись и разъяснили нашу тематику понятно и точно.

Иван Рощин
Адмін
01.10.2019 18:55
Відповісти  Кирилл

Спасибо за отзыв!
Мы стараемся идти в ногу со временем и готовы помочь на практике с реализацией Ваших проектов.

007
007
02.11.2019 18:38

уроды – подтирают что пишешь им – не платите налоги на адсенс это развод!!

Євген
Євген
26.05.2020 16:08

Чому ви радите обирати також КВЕД 73.12? Якщо вказати його або 73.11, то це автоматично зробить вас платником податку з реклами чи ні?

Иван Рощин
Адмін
26.05.2020 22:14
Відповісти  Євген

Доброго дня. Податок на рекламу був передбачений у ст. 15 Закону України “Про систему оподаткування”. Цей Закон був скасований на підставі прийнятого у 2017 році Податкового кодексу України.
На сьогодні, ст. 10 Податкового кодексу України (місцеві податки) не містить податку на рекламу.
Якщо Ви мали на увазі підпункт 141.4.6 п.141.4 ст.141 Кодексу, яким для резидентів встановлено певну особливість сплати податку при здійсненні виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, то на мою думку це положення законодавства не відповідає нашій моделі, оскільки ФОП не є замовником реклами.

Євген
Євген
02.06.2020 14:26

Опишіть, будь-ласка біль детально питання про зменшення суми податків на розмір податків які сплатив закордоном. Які саме документи потрібно мати (актуальні на 2020 рік), що підтверджують оплату податків в іноземному органі?

Дякую!

Иван Рощин
Адмін
30.07.2020 14:05
Відповісти  Євген

Доброго дня. Інформація на нашому сайті надається за принципом “As is”, тобто “Як є”.
Відповідь на порушене Вами питання потребує індивідуального підходу, вивчення документів і аналіз законодавства країни в якій було сплачено податок. Також необхідно вияснити хто отримав дохід: ФОП чи фізична особа?
Ми готові надати таку індивідуальну консультацію на умовах оплати. Зв’яжитесь з нашим спеціалістом +380953473495 Марія.