Як виписати з квартири за рішенням суду?

Выписать из квартиры через суд

У яких випадках може знадобитись виписати з квартири за рішенням суду?

Трапляється, що зареєстровані в квартирі люди (наприклад брат, колишній чоловік, дружина, інші родичі) тривалий час не проживають в ній.

При цьому, власник квартири зобов’язаний сплачувати рахунки за надані житлово-комунальні послуги з розрахунку на всіх зареєстрованих у квартирі людей. В такому випадку у власника квартири виникає потреба виписати з квартири за рішенням суду члена сім’ї який тривалий час відсутній за місцем реєстрації.

Слід зазначити, що припинення сімейний відносин або розірвання шлюбу само по собі не тягне обов’язку особи виписатись з квартири.

Документи, які необхідно зібрати

Право власності на квартиру

Для того, щоб виписати з квартири за рішенням суду, власнику насамперед необхідно підтвердити право власності на квартиру. Такими документами можуть бути договір купівлі-продажу, свідоцтво на право власності на спадщину, акт приватизації тощо.

Утримання квартири

Члени сім’ї власника квартири, які зареєстровані разом з ним зобов’язані брати участь у утриманні житла. Для того, щоб підтвердити факт того, що людина, яку необхідно виписати з квартири а рішенням суду, не бере участі в утриманні майна, необхідно підготувати копії платіжних документів, що підтверджують оплату комунальних послуг (банківські квитанції, чеки тощо).

Відсутність за місцем проживання

Згідно положень цивільного кодексу України, право на проживання втрачають особи, що не проживають за зареєстрованим місцем проживання понад один рік без поважних причин. Для того, щоб підтвердити факт відсутності члена сім’ї власника житла, необхідно скласти акт про непроживання особи за місцем реєстрації протягом тривалого часу (понад один рік).

Такий акт можуть скласти посадові особи балансоутримувача (комунальне підприємство, ОСББ).

Позовна заява

Зібравши всі документи, необхідно звернутись до суду з позовною заявою про визнання особи такою, що втратила право користуванням житловим приміщенням та примусове зняття з реєстрації. Зразок такої заяви можна завантажити на нашому сайті.

Позовна заява подається за загальними правилами цивільного судочинства за місцем реєстрації особи, яку необхідно виписати з квартири, тобто за місцем знаходження такого майна.

Скільки коштів необхідно заплатити, щоб виписати з квартири за рішенням суду?

На момент підготовки статті розмір судового збору за подання позовної заяви складає 0,4 % від прожиткового мінімуму (у 2018 році – 704 грн.80 коп.).

Юристи компанії Legal Service можуть вирішити Ваше питання та виписати з квартири за рішенням суду швидко і зручно для Вас.

Скачать: Виписати з квартири за рішенням суду - Зразок позовної заяви
Виписати з квартири за рішенням суду
Скачано: 198, размер: 372.2 KB, дата: 01.Гру.2018
0 0 голос
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

Підписка
Підписаться на
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі