Як відмовитись від отримання аліментів?

отказаться от алиментов

Матеріальне утримання дітей – один з основних обов’язків батьків. Але часто трапляється так, що виникає необхідність відмовитись від аліментів. Ми готові поділитися інформацією, про те, що можна зробити, якщо Ви прийняли таке рішення.

СПОСІБ 1. НЕ ЗАЯВЛЯТИ ВИМОГИ ЩОДО СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ

Ви не зобов’язані подавати до суду на аліменти або укладати угоду про утримання дитини у нотаріуса. Хочу Вас застерегти. Юридично цей спосіб трактується як відсутність спору у питанні матеріального утримання дітей і не може в подальшому бути підставою для позбавлення батьківських прав. Розрахунок аліментів, періодичність оплати або взагалі їх відсутність – Ваша особиста справа в даному випадку, і ніхто не контролює цей процес.

СПОСІБ 2. ВІДКЛИКАТИ ВИКОНАВЧИЙ ЛИСТ

Якщо ж рішення суду все ж було і вже відкрито виконавче провадження, Ви маєте право написати заяву з проханням залишити виконавчий лист без подальшого руху. Справу про аліменти закриють. Гроші на дитину в даному випадку розраховуватися і нараховуватися не будуть. Тут також є нюанси. Забезпечення дитини лягає повністю на Вас. Нам відомі випадки, коли виникала необхідність доводити в суді, що така заява направлена добровільно, а не під тиском другої сторони з метою відмовитись від аліментів.

Нижче наведено приклад роботи з виконавчою службою.

Отказаться от алиментов

ЧИ СПЛАЧУЮТЬ АЛІМЕНТИ У РАЗІ ВІДМОВИ ВІД БАТЬКІВСТВА?

В першу чергу, треба розуміти причини цієї «відмови». Якщо ставиться під сумнів біологічне батьківство – необхідно встановити або спростувати цей факт в суді, і потім вирішувати питання з аліментами. Якщо відносно одного з батьків прийнято рішення про позбавлення його прав на дитину, то від сплати аліментів даний факт не звільняє. І наслідки заборгованості по аліментах можуть бути не найприємнішими.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі