Як сказати дітям про розлучення?

Как рассказать о разводе детям

Як сказати дітям про розлучення?

Кожна сімейна пара, яка вирішила розірвати шлюб, і яка має дітей стикається з цією непростою проблемою.

Адже психіка дітей закладається у ранньому дитинстві і дуже важливо зберегти нормальне бачення дитини про сім’ю і про взаємини навіть після того, коли батьки вирішили проживати окремо.

Як правильно сказати дітям про розлучення?

Які потрібно підібрати слова, щоб не травмувати дитину?

Причини розлучення можуть бути найрізноманітніші: втрата довіри, відсутність любові і взаємних почуттів, віддалення один від одного. Чоловік може наполягати на тому, що винна жінка, тому що він втомився її домагатися, а вона вважає, що на її плечі лягають всі сімейні проблеми і вона не бачить в своєму супутнику чоловіка, здатного вирішувати проблеми і т.д.

Але важливо зрозуміти, що дитині важко усвідомити, що хтось із його батьків «поганий», а хтось «хороший». Не потрібно перекладати провину з одного на іншого і вкладати це в голову дитині. Зрештою в розриві відносин винні обидва.

Досвід роботи з парами, які вирішили розірвати шлюб, свідчить, що найбільш ефективним способом сказати дітям про розлучення є спільна бесіда з батьками.

Під час бесіди необхідно упустити подробиці і пояснити дітям причини розлучення.

Розповідь може включати в себе такі фрази:

«Ми одружені вже більше 10 років. Спочатку наших відносин ми любили і піклувалися один про одного. Згодом наші почуття пройшли, і ми зрозуміли, що між нами немає тієї любові, яка буває у інших мам і тат. Ми вже давно не щасливі разом, між нами бувають сварки, які ви так не любите. Ми намагалися налагодити наші відносини, але нічого не вийшло. Ми вирішили, що нам краще жити окремо. Так ми зможемо бути щасливими і краще піклуватись про вас. Ми Вас дуже любимо наших дітей, і будемо продовжувати про Вас піклуватись як і раніше, ви будете проводити час з кожним з нас, просто в різних будинках.»

Цей сценарій може бути використаний лише як модель поведінки, звичайно ви повинні підшукати самі слова, які найбільш підійдуть вашій ситуації.

Після того, коли ви розкажете загальну історію, дітям необхідно детально пояснити, як вони будуть жити далі: з ким вони будуть проживати, як буде розподілений час спілкування з кожним з батьків і т.д.

Звісно, що ця розмова не з простих і до неї необхідно готуватись заздалегідь.

Ось кілька рекомендацій, які допоможуть краще сказати дітям про розлучення:

 1. Не відкладайте розмову до останнього, скажіть дітям про розлучення заздалегідь.
 2. У розмові повинні брати участь двоє батьків.
 3. Орієнтуйтеся на вік дитини: молодшим дітям говоріть повільно і простими словами, зі старшими спілкуйтеся як з дорослими.
 4. Дайте можливість дітям задати питання і намагайтесь дати на них вичерпні відповіді.
 5. Не поєднуйте цю розмову з іншими важливими подіями у житті дітей.
 6. Передбачте можливість дати дітям час все обдумати.

Постарайтеся слідувати цим рекомендаціям для майбутнього Ваших дітей.

Залишити після розлучення добрі відносини і разом вирішувати життєві питання дітей цілком реально і залежить тільки від вас. Створіть дітям можливість зберегти нормальне уявлення про сім’ю і надалі будувати вже свої відносини.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі