Створення ОСББ

Создание ОСМД

Від створення ініціативної групи до державної реєстрації - покроковий план створення ОСББ

Перш, ніж розпочати процесс створення ОСББ, необхідно собі та іншим власникам відповісти на питання: навіщо створювати ОСББ і що це дасть?

Навіщо необхідно створення ОСББ?

Якщо Вам пощастило купити квартиру в новому будинку, то швидше за все, ще до закінчення ремонтних робіт Вам наполегливо запропонували укласти договір з керуючою компанією.

Як правило, такою компанією є афілійована забудовником ТОВ, яке було створено виключно під послуги управління багатоквартирним будинком.

Такі керуючі компанії звикли заробляти і тому отримавши квитанції на оплату комунальних послуг у власників квартир виникають питання по розміру тарифу, якості послуг, що надаються і т.д.

А ще є:

 • нежитловий фонд - комерційна нерухомість, доходи від здачі в оренду якого витрачаються незрозуміло куди,
 • прибудинкова територія, яку необхідно облаштовувати або використовувати в господарській діяльності,
 • місця загального користування, які необхідно утримувати та обслуговувати і маса інших питань.

У такій ситуації власникам квартир доцільно задуматися над безпосередньою участю в обслуговуванні багатоквартирного будинку і підняти питання про створення Об'єднання співвласником багатоквартирного будинку.

Що дасть створення ОСББ?

Безсумнівно, одним з основних переваг створення ОСББ є прозорість витрат і контроль за фінансово-господарською діяльністю. Розмір щомісячного платежу затверджується власниками квартир рішенням загальних зборів. В його основу закладаються погоджені власниками квартир статті витрат.

Так само власники квартир отримують можливість отримувати якісні послуги, тому що вони самостійно вибирають постачальників. Це дає можливість оперативно вирішувати будь-які питання, пов'язані з управлінням будинком. Наприклад, питання з утепленням будинку або установкою поквартирних теплових розподільників.

Крім того, створення ОСББ дає можливість відстоювати інтереси в суді, приймати рішення по управлінню спільним майном (нежитловим фондом), бути учасником державних програм підтримки розвитку ОСББ і т.д.

Отже, якщо ж ви оцінили всі переваги ОСББ та готові перейти до його створення, Вам необхідно провести трудомістку роботу або доручити її нам.

Етап 1 Створення ініціативної групи

Почати роботу необхідно з пошуку мінімум 3 однодумців і створити ініціативну групу. Максимальна кількість учасників ініціативної групи законом не встановлено.

Ініціативна група займається підготовкою до створення ОСББ.

Важливо! Ініціативна група формується з числа власників квартир і нежитлових приміщень.

Ініціативна група складає список власників багатоквартирного будинку. Дану інформацію можна отримати за запитом в місцевому центрі надання адміністративних послуг.

Так само ініціативна група розробляє проект статуту ОСББ та проводить інформаційну компанію серед інших власників. Як тільки будуть виконані ці умови, можна переходити до наступного етапу.

Етап 2 Скликання установчих зборів

Кожен власник повідомляється про день, час і місце проведення установчих зборів.

Для цього кожному власнику не пізніше ніж за 14 днів до дати проведення зборів під розпис вручається повідомлення. Або таке повідомлення може бути надіслано рекомендованим листом.

Важливо! Закон встановлює обов'язок повідомити кожного власника. Якщо ця умова не буде виконана, рішення установчих зборів може бути скасовано в суді.

Етап 3 Проведення установчих зборів

Найважливіший етап створення ОСББ. Власне, на ньому і приймається рішення буде створено ОСББ.

Перед початком установчих зборів необхідно організувати реєстрацію власників, які взяли в ньому участь. Так само необхідно роз'яснити присутнім порядок підрахунку голосів.

Установчі збори починається з вибору голови і секретаря. Далі оголошується порядок денний і збори переходить до почергового голосування питань.

Питання, які повинні бути розглянуті на установчих зборах: створення ОСББ, затвердження статуту, складу правління та ревізійної комісії.

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше 50% власників.

Важливо! Закон передбачає можливість прийняття рішення з урахуванням письмового опитування. Таке опитування проводиться протягом 15 днів з дня проведення установчих зборів.

За результатами голосування власників (безпосередньо взяли участь у зборах і шляхом письмового опитування) складається протокол. Даний протокол і є підставою для державної реєстрації ОСББ.

Етап 4 Державна реєстрація ОСББ

Для державної реєстрації уповноважений зборами представник ОСББ подає реєстратору протокол, статут та заповнену реєстраційну картку.

З дня внесення відомостей до реєстру юридичних осіб, ОСББ вважається створеним і наділеним правами і обов'язками, встановленими законом.

Етап 5 Перші кроки

Для повноцінного початку роботи необхідно відрити рахунок в банку, отримати печатку.

Якщо відсутня технічна документація на будинок - запросити її у попереднього балансоутримувача будинку. Далі можна переходити до вибору постачальників послуг та укладення договорів на обслуговування.

Скачать: План створення ОСББ
План створення ОСББ
Скачано: 92, размер: 207.5 KB, дата: 15.Лют.2020
.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі