Розлучитись з іноземцем: 3 способи

развод с иностранцем

Розлучення з іноземцем – таке питання періодично виникає у наших клієнтів. Наприклад, громадянка України уклала шлюб з іноземцем, спільне життя у них не склалися, і вона повернулася в Україну. Після розриву відносин живуть окремо, спільне господарство не ведуть, спору щодо майна немає, дітей теж. Життя триває, у неї з’явився інший чоловік, і як наслідок – бажання узаконити стосунки. І тут виникає

ПЕРШИЙ ПИТАННЯ, ЯКЕ ЦІКАВИТЬ КЛІЄНТА:
ЯК ОТРИМАТИ РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ В УКРАЇНІ?

Перш за все, слід знати, що іноземці в Україні мають ті ж права як і громадяни України і тому розлучитись з іноземцем можна тими ж способами, що і з громадянином України. Виділяє процедуру розлучення з іноземцем в Україні необхідність знати і застосовувати на практиці норми міжнародного права, в т.ч. міжнародні договори, (напр. Конвенція про вручення судових або позасудових документів та ін.)

Згідно Закону, в разі укладення шлюбу в Україні, щодо іноземця діють норми СК України.

Виходячи з викладеного, даємо відповідь, на

ДРУГЕ ПИТАННЯ:
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЩОБ ОТРИМАТИ РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ?

3 СПОСОБИ ОТРИМАТИ РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ

СПОСІБ 1. ПОЗАСУДОВИЙ ЧЕРЕЗ ОРГАНИ РАЦ (ПРИ ВІДСУТНОСТІ СПІЛЬНИХ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ).

Така можливість передбачена ст.106 СК України. Для цього необхідно подати спільну заяву, яка підписується чоловіком і дружиною. Слід зазначити, що якщо Ви проживаєте в різних країнах, можна попросити іноземця направити Вам нотаріально завірену копію заяви. Термін розлучення з іноземцем із застосуванням такого способу складе 1 місяць з моменту реєстрації РАЦ спільної заяви.

СПОСІБ 2. ЧЕРЕЗ СУД ЗА ЗГОДОЮ (ЗА НАЯВНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ).

Такий варіант розлучення з іноземцем передбачений ст. 109 СК України і зобов’язує додавати до заяви в суд договір про проживання дітей, їх утримання, умови участі батьків у вихованні. Справа буде розглянута в порядку окремо провадження, що прискорить процес, але рішення суд винесе не раніше 1 місяця з дня подачі заяви, тому що цей термін відводиться для примирення сторін та для того, щоб в разі необхідності була можливість забрати заяву.

СПОСІБ 3. ЧЕРЕЗ СУД БЕЗ ЗГОДИ (НЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД НАЯВНОСТІ ДІТЕЙ).

Такий спосіб розлучення з іноземцем описаний в ст.110 СК України. Обмежити право розлучитися з іноземцем таким способом може наявність факту вагітності, або малолітньої дитини, віком до 1 року, при цьому дане правило не діє, якщо батьківство дитини визнане іншою людиною.

ТРЕТЄ ПИТАННЯ:
ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ?

 • позовна заява;
 • документ про шлюб;
 • документ про оплату судових витрат (704 грн. 80 коп. у 2018 році).

Ми перерахували основні документи, їх список може змінюватися в залежності від конкретних обставин.

ЧЕТВЕРТЕ ПИТАННЯ:
ЯКИЙ СУД МОЖЕ ВИРІШИТИ РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ?

Згідно ст.27 ЦПК України – позов необхідно направити в суд за місцем реєстрації іноземця. Разом з тим, ст. 28 ЦПК України, при розлученні з іноземцем можна застосувати альтернативну підсудність, тобто, позов про розлучення можна направити в суд за своїм місцем реєстрації якщо:

 • у Вас є маленькі діти;
 • за станом здоров’я Ви не можете виїхати;
 • існує домовленість про місце проведення розлучення;
 • є інші поважні причини.

Неможливість виїхати до суду за місцем реєстрації відповідача повинна бути підтверджена позивачем. Слід зазначити, що це не всі юридичні способи припинити шлюбні відносини. Суд визнає шлюб недійсним, якщо він укладений без вільної згоди, або укладений без мети створити сім’ю (фіктивний).

Запишіться на консультацію до юриста LegalService і отримаєте поради по розлученню з іноземцем абсолютно безкоштовно!

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі