Подати на аліменти: позовна заява та рекомендації

исковое заявление на алименты

Дуже здорово, коли сім’я щаслива, і немає розбіжностей щодо того, на що витратити зароблені гроші, сімейний бюджет спільний, і дозволяє забезпечувати гідну освіту, медичні послуги, щорічну відпустку і загальний розвиток дітей. Але трапляється так, що навіть шлюб, який здавалось брався на віки, краще розірвати і відпустити один-одного. Про те, відносини між батьками не повинні негативно впливати на розвиток дитини, звужувати її світогляд, обмежувати можливості. Виникає потреба подати на аліменти. На цьому ґрунті виникають різного роду конфлікти, які неможливо вирішити без консультації юриста.

КОЛИ ВИНИКАЄ ПОТРЕБА ПОДАТИ НА АЛІМЕНТИ?

Ви працюєте на повну ставку мамою, вагітні, перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною або піклуєтесь про дитину? У Вас немає свого доходу, і єдиний вихід, просити допомоги у чоловіка, а він відмовляється Вам допомагати, аргументуючи тим, що заробляє гроші сам, і сам вирішує куди їх витрачати. Ви сміливо можете оформити подавати на аліменти на дитину, і щомісяця отримувати передбачене законом утримання, не випрошуючи і не звітуючи за кожну копійку. Безумовно, мати свій особистий дохід життєво важливо. Завжди хочеться відчувати себе незалежним та самостійним, але іноді життя б’є ключем так, що в один момент ти залишаєшся без жодних засобів існування, і аліменти – це рятівний круг, що хоча б трохи тримає на плаву.

РУЙНУЄМО МІФИ

Багато хто припускає, що право подати на аліменти виникає лише після розлучення. У найбільш поширених прецедентах, так і трапляється. У таких випадках, сплачує аліменти той, хто після розірвання шлюбу проживає окремо від дітей. Проте, в СК України немає умови, що для того, щоб подати на аліменти, батьки повинні бути розлучені, тому подавати позовну заяву про стягнення аліментів, можна будучи і у шлюбі.

НОВОВВЕДЕННЯ

Позовна заява про стягнення аліментів відрізняється нововведеннями: тепер формат отримання матеріальних виплат вибирає сам позивач, і абсолютно не впливає той факт, чи має дохід платник аліментів чи ні. Також для призначення мінімального розміру виплат, зовсім не обов’язково подавати на аліменти до суду в порядку позовного провадження, достатньо заяви про видачу судового наказу.

Якщо чоловік, навіть перебуваючи у шлюбі, відмовляється брати участь у процесі забезпечення сім’ї і виділяти кошти на життя і розвиток дітей, мати дитини має право подати на аліменти на дитину у твердій сумі або у частині від доходу чоловіка. Грошові допомоги можуть стягуватися і на дітей, і на непрацездатну жінку, що перебуває у відпустці по догляду, і для цього зовсім не обов’язково чекати розірвання шлюбу.

ПІДБИВАЮЧИ ПІДСУМКИ

Подавати на аліменти без розірвання шлюбу можна для забезпечення:

  • дітей, які не досягли повноліття;
  • важко хворих на туберкульоз дітей або дітей-інвалідів;
  • в період протікання вагітності і поки дитині не виконається три роки;
  • непрацюючих подружжя, в разі поважних причин.

Завжди краще вирішувати всі питання мирним шляхом без третьої сторони, батьки можуть обговорити між собою умови нарахування аліментних виплат, і завірити таку домовленість нотаріусом. Але якщо у подружжя не виходить дійти консенсусу, один з них має повне право подати на аліменти на свою користь, вказуючи потрібну суму виплат. У компанії LegalService Вам не тільки допоможуть скласти позовну заяву про стягнення аліментів, а й нададуть повну юридичну консультацію з усіх нюансів.

Зразок позовної заяви стягнення аліментів наведено на сайті, ви завжди можете спробувати скласти його самостійно або довіритися юристам компанії LegalService, і ми з радістю зробимо це за Вас!

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

Підписка
Підписаться на
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі