Як стягнути аліменти: в загальному або спрощеному порядку?

Подать на алименты на ребенка

Як стягнути аліменти: в загальному або спрощеному порядку?

За своєю суттю аліменти є гарантованим законом забезпеченням, яке виплачується членам сім'ї. Як правило, кажучи про аліменти, мають на увазі, аліменти на утримання неповнолітньої дитини. Про них і йтиметься.

Звертаючись за стягненням аліментів, не всі наші Клієнти знають про те, що існує два порядку стягнення аліментів: загальний і спрощений.

У чому ж різниця? Який порядок стягнення буде краще відповідати Вашій ситуації?

Відповідь на це питання може дати досвідчений юрист, сімейний адвокат, який має практику успішного стягнення аліментів.

Бажання і реальність

Основний фактор, який необхідно враховувати при виборі порядку стягнення - це співвідношення бажаного розміру аліментів з наявністю офіційного доходу у платника аліментів.

Звертаючись до нас за стягненням аліментів, Клієнти, кажуть, що бажаний розмір аліментів, які вони хочуть отримувати на утримання дитини стартує від 5 000 грн. На скільки реально отримувати аліменти в такому розмірі? Так, реально. У нас є Клієнти, які отримують до 30 000 грн. аліментів щомісяця. Тому в кожному конкретному випадку необхідний індивідуальний підхід.

Давайте розберемо все по порядку.

В яких випадках підійде загальний порядок?

Уявімо ситуацію, коли платник аліментів має стабільний високий дохід (від 20 000 грн.), Має квартиру, машину. При цьому, дохід отримує «в конверті», реальний розмір доходів приховує. У той же час бажаний розмір аліментів на дитину становить від 5 000 грн. В такому випадку необхідно в судовому порядку встановлювати реальний рівень життя такого платника, збирати докази і йти в загальному порядку, пред'явивши позовну заяву про стягнення аліментів.

В яких випадках підійде спрощений порядок?

Якщо платник аліментів одержує офіційну заробітну плату, дані про нього є в податковій або навпаки, взагалі не має роботи, а рівень його доходів = 0. При цьому, бажаний розмір аліментів відповідає ¼ від офіційної зарплати платника, або потрібно стягнути хоч щось з безробітного, то в такому випадку оптимальним буде звертатися в спрощеному порядку, пред'явивши заяву про видачу наказу про стягнення аліментів.

Більш наочно в таблиці.

Загальний порядок (позовне продваження)

Спрощений порядок (наказне провадження)

В яких випадках вибирати?

1) працює, розмір доходів приховує.

2) є докази, що підтверджують рівень життя.

3) бажаний розмір аліментів перевищує мінімальний гарантований *

1) працює, має офіційний дохід, розмір не приховує, або взагалі не працює.

2) немає доказів рівня життя.

3) бажаний розмір аліментів відповідає мінімальному гарантованому.

У чому різниця?

Розмір аліментів

Не обмежений, будь-який, який можливо аргументуватиМінімальний гарантований, ¼ від доходу на 1 дитину, але не менше 50% прожиткового мінімуму (1 000 грн.)
Збір доказів
Потрібно зібрати доказиНе потрібно, тільки підтвердити факт проживання з дитиною

Строк розгляду (реальний, з урахуванням COVID-19 і т.д., а не як «книжка пише»)

6-7 місяців1,5-2 місяці

* Мінімальний гарантований розмір аліментів

Гарантуючи, що дитина буде одягнена, взута і не залишиться голодною, Сімейний кодекс зобов'язав платника аліментів виплачувати їх в розмірі, не меншому, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (одна сума для дітей до 6 років і трохи більша від 6 до 18 ). У 2020 році це суми 929,50 грн. і 1 159 грн. відповідно.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що немає нічого неможливого, але для того, щоб отримати аліменти в бажаному розмірі і швидко, необхідно об'єктивно оцінити перспективи кожного з варіантів і зважено підійти до вирішення завдання.

Завжди готові допомогти вирішити Ваше питання Швидко. Якісно. Зручно.

З повагою, юристи Legal Service

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі