Як скласти позовну заяву на розірвання шлюбу

Щоб скласти позовну заяву на розлучення потрібно знати, що позов до суду включає в себе 4 частини:

 1. Вступну, 2. Описову, 3. Мотивувальну і 4. Прохальну.

Розберемо кожну з них окремо.

 1. ВСТУПНА ЧАСТИНА

У вступній частині заяви про розлучення вказується назва і адреса суду, ім’я та дані сторін (місце проживання, поштовий індекс, способи зв’язку).

Далі необхідно вказати назву нашого документа і предмет заяви.

 1. ОПИСОВА ЧАСТИНА

В описовій частині слід вказати факти і обставини, необхідні суду для вирішення справи. У нашому випадку вказуємо дату укладення шлюбу, наявність спільних дітей, чи припинені фактично відносини.

 1. МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА

Далі вказуються підстави для розірвання шлюбу, чому суду необхідно задовольнити Ваші позовні вимоги, в нашому випадку привести аргументи чому подальше збереження шлюбу неможливо. Так само обов’язково вказуються посилання на статті законів, які підкріплюють Вашу позицію.

 1. ПРОХАЛЬНА ЧАСТИНА

У прохальній частини необхідно максимально чітко і повно сформулювати свої вимоги, рекомендуємо буди вкрай уважними під час формулювання вимог, оскільки суд не додасть нових пунктів, якщо Ви щось забудете.

Не забуваємо у вимогах вказати Вашу позицію на рахунок прізвища після розлучення. В кінці необхідно перерахувати документи (або їх копії), які ми будемо направляти разом з позовом. Слід звернути увагу, що разом з позовом про припинення шлюбу, до суду також направляється документ про укладення шлюбу в оригіналі.

В якості додатків до позову, необхідно додати документи, що підтверджують заявлені вимоги (довідки про доходи, характеристики, медичні документи і ін.).

Підписати позов може і позивач і представник (в такому випадку потрібно відправити в суд довіреність).

Останній реквізит: дата і підпис.

Корисні матеріали:

[Download url = “https://legalservice.com.ua/wp-content/uploads/2017/03/rozirvannia_shluby.docx” title = “Cкачати готовий зразок позовної заяви”]

Перегляньте інші статті по даній темі:

Як розрахувати судовий збір

Як подати на розлучення

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі