Як поскаржитись на роботодавця?

заложить работодателя

Найбільш типовими порушеннями у сфері трудових відносин є виплата зарплати “в конверті”, ігнорування вимог законодавства в частині надання відпусток, виплат, пов’язаних зі звільненням та інші. Трапляється, що такі наслідки розставання з роботодавцем колишні співробітники не хочуть спускати на гальмах і хочуть поскаржитись на роботодавця. Розглянемо куди і як можна поскаржитися на такого роботодавця.

КУДИ МОЖНА поскаржитись на РОБОТОДАВЦЯ:

Основними інстанціями, до яких можна поскаржитись на роботодавця, є:

  • органи місцевого самоврядування (виконком) – з 2017 року
  • державна фіскальна служба (податкова інспекція);
  • держінспекція з питань праці;
  • поліція;
  • суд.

ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ (виконком)

Інспектори при виконкомі перевіряють своєчасність і обсяг оплати праці, питання гарантій в оплаті праці, законного оформлення трудових правовідносин.

Порядок проведення таких перевірок затверджено Постановою Кабміну від 26.04.2017 № 295.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА (ПОДАТКОВА)

Фіскальна служба згідно скарги на роботодавця організовує перевірку, в результаті якої можуть бути встановлені порушення неповної виплати зарплати і як наслідок ухилення від сплати податків. У якості покарання підприємство зобов’яжуть доплатити обов’язкові збори до бюджету, а також накладуть штрафні санкції. Директор і бухгалтер можуть понести кримінальну і адміністративну відповідальність.

ДЕРЖІНСПЕКЦІЯ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

Держінспекція є спеціально уповноваженим органом з питань дотримання законів про працю.

Співробітники інспекції за заявою проводять перевірки і можуть зобов’язати підприємство усунути виявлені порушення.

ПОЛІЦІЯ

Грубе порушення законодавства про працю передбачає кримінальну відповідальність за ст.172 КК України. Відповідальність за цією статтею несуть директор та бухгалтер. За виплату зарплати «в конверті» поліція порушує кримінальну справу саме за цією статтею.

СУД

Якщо Ви вимагаєте від роботодавця повернути Вам зарплату, визнати звільнення незаконним, то звертатися потрібно до суду. Ви так само можете вимагати відновити Вас на роботі або відшкодувати моральні збитки.

НАСЛІДКИ:

1) ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ:

Залежатимуть від того, який спосіб захисту Ви для себе обрали. Наприклад, якщо Ви вирішите подати колективну скаргу, то за результатами її розгляду отримаєте відповідь. Швидше за все, у відповіді буде зазначено що згідно із заявою проводиться перевірка і про її результати будете поінформовані пізніше. Якщо Ви вирішите подати заяву в поліцію – Ви стаєте стороною процесу. Те ж саме стосується захисту інтересів в суді.

2) РОБОТОДАВЦЯ:

За «конверти» – ухилення від сплати податків та ін. Обов’язкових платежів:

Адміністративна (ст. 163-2, 164-1) і кримінальна (ст.212) відповідальність роботодавця, санкції штраф, позбавлення права займати посади.

За порушення в сфері праці:

Адміністративна відповідальність директора, бухгалтера – (ст. 41) санкція – штраф 3 200., Адміністративна відповідальність підприємства – ст.265 Кодексу України про працю, кримінальна (ст.172), санкція – штраф.

Залишилися питання ?! Залиште заявку і юрист компанії LegalService зв’яжеться з Вами протягом однієї години.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

Підписка
Підписаться на
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі