Як оскаржити протокол по ст. 164-14 КУпАП

Обжаловать протокол по ст. 164-14 КУоАП

Як оскаржити протокол по ст. 164-14 КУпАП?

Оскаржити протокол по ст. 164-14 КУпАП можна двома шляхами:

 • через відсутність складу адміністративного правопорушення;
 • через пропуск строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Довівши наявність будь-якої з перелічених підстав можна просити суд закрити провадження у справі.

Відсутність складу адміністративного правопорушення

Відповідальність по ст. 164-14 КУпАП настає за порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Законодавство у сфері публічних закупівель складається із Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон України № 922) та локальних нормативно-правових актів (Положення про тендерний комітет).

Слід зазначити, що у протоколі по ст.164-14 КУпАП повинно бути чітко вказано час, місце та суть адміністративного правопорушення (які саме дії службової особи контролюючий орган вважає адміністративним правопорушенням) та зазначено яку конкретну вимогу нормативно-правового акту не було виконано.

Відповідно до ст. 11 Закону України № 922 відповідальність несуть: тендерний комітет, голова та секретар.

Перше на що слід звернути увагу, кому належить конкретний обов’язок: комітету, голові чи секретарю?

Якщо, наприклад, протокол складено відносно секретаря, а обов’язок закріплений за тендерним комітетом, при цьому цей обов’язок не делегувався секретареві, то є всі підстави для того, щоб оскаржити протокол по ст. 164-14 КУпАП у зв’язку з відсутністю у діях секретаря складу адміністративного правопорушення.

Судова практика: 635/83/19.

Пропуск строків притягнення до адміністративної відповідальності

Пропуск строків притягнення до адміністративної відповідальності є підставою для закриття провадження у справі.

Відповідно до ст. 38 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене ст.164-14 КУпАП може бути накладено протягом 3 місяців з дня його виявлення.

Тобто, якщо акт перевірки, який став підставою для складання протоколу складено, наприклад 10.04.2019, а на момент розгляду справи судом на календарі 11.07.2019, то можна оскаржити протокол по ст. 164-14 КУпАП, подавши клопотання про закриття провадження у зв’язку зі спливом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Судова практика: 310/7665/16-п, 686/9582/16-п.

Наша практика: застосування інституту «малозначності діяння»

Фабула: працівники Рахункової палати склали відносно секретаря тендерного комітету протокол за ст.164-14 КУпАП у зв’язку з начебто порушенням порядку оприлюднення інформації про закупівлі (не були оприлюднені звіти про укладені договори).

Для того, щоб оскаржити протокол по ст. 164-14 КУпАП України, під час розгляду справи адвокатом Іваном Рощиним були зібрані та надані суду докази, які дозволили об’єктивно та неупереджено розглянути справу, у тому числі дані про особу, відносно якої було складено протокол, оцінку наслідків та суспільну небезпечність вчиненого правопорушення, звернуто увагу суду на порушення працівників контролюючого органу, які були допущені при складанні адміністративного протоколу.

В результаті суд дійшов висновку про можливість звільнення посадової особи від відповідальності у зв’язку з малозначністю діяння.

Із зазначеним судовим рішенням можна ознайомитись за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82281976

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

  Підписка
  Підписаться на
  guest
  0 Коментарі
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі