Досудове врегулювання спору

Досудебное урегулирование споров

Досудове врегулювання спорів – це техніка врегулювання конфліктів, що дозволяє сторонам в ході переговорів досягти згоди шляхом взаємних поступок.

КОЛИ ВИНИКАЄ НЕОБХІДНІСТЬ В ДОСУДОВОМУ ВРЕГУЛЮВАННІ СПОРУ

Спочатку укладаючи договір обидві сторони впевнені в тому, що угода відбудеться і кожен отримає своє – клієнт послуги або товар, продавець – гонорар. Однак не всі угоди закінчуються благополучно. Трапляється, що щось «йде не за планом» (хтось захворів, народився, долар піднявся, чи байдуже навпаки впав!). Як правило, такі «несподіванки» призводять до порушення умов договору і між сторонами виникає суперечка хто кому скільки винен і кому куди піти.

ЧОМУ БАЖАНО НЕ ДОВОДИТИ СПРАВУ ДО СУДУ

У разі виникнення конфлікту вже «колишні» партнери починають лякати один одного зв’язками, поліцією і судом. Другий стороні нічого не залишається як звернеться до суду. У такій ситуації варто задуматися, над тим, а чи варто йти в суд, якщо:

1) судовий розгляд аж ніяк не дешеве захід, наприклад вартість судового збору становитиме 1,5% від ціни позову за подачу заяви майнового характеру, які сторона, що програла зобов’язана буде заплатити;

2) напевно в договорі є штрафні санкції, за якими так само доведеться вести розгляд;

3) прийняття судом позитивного рішення у Вашу сторону не гарантує моментального повернення грошей, трапляється, що боржник повертає борг протягом декількох років!

Найбільш сприятливим для сторін виходом зі сформованої ситуації є досудове врегулювання спору.

ЩО ВКЛЮЧАЄ ДОСУДОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ

У нашій практиці ми використовуємо дві основні форми досудового врегулювання спору:

– підготовка претензії;

– ведення переговорів.

Однак окремо ці способи можуть не дати бажаного результату, тому ми їх комбінуємо і включаємо в стратегію захисту клієнта, яка орієнтовно може виглядати так:

АНАЛІЗ СИТУАЦІЇ

Перш за все, ми розберемося в тому, що сталося і які конкретно положення договору були порушені. Так само необхідно вивчити причини, які привели до ситуації, що склалася.

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА СИТУАЦІЇ

Економічна оцінка ситуації передбачає насамперед розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми, до якої можна сміливо додавати іміджеві втрати і збитки від розриву партнерських відносин.

РОЗРОБКА І ВИБІР СТРАТЕГІЇ

На даному етапі підбираються найбільш сильні аргументи на користь позиції клієнта. Так само підбирається законодавче обґрунтування позиції, формуються варіанти вирішення завдання.

ПІДГОТОВКА ДОКУМЕНТІВ

Вибравши стратегію, необхідно перейти від слів до справи і підготувати пропозицію для партнера. Це може бути як претензія, таки в заперечення на вимоги опонента. На цьому етапі важливо не упустити деталі.

ВЕДЕННЯ ПЕРЕГОВОРІВ

Як правило, досудове врегулювання спорів закінчується проведенням переговорів за результатами яких планується досягнення консенсусу. Далі контролюємо виконання сторонами взятих зобов’язань.

НАВІЩО ПОТРІБЕН ПОСРЕДНИК

Згідно з нашою практики, ведення переговорів з досудового порядку врегулювання суперечок виключно представниками сторін може завести боку в глухий кут, або ще більше посилити конфлікт. Більш надійним є залучити до переговорів досвідченого юриста, тому що участь незацікавленого особи сприятиме позитивному вирішенню питання. Крім того, участь юриста – це гарантія того, що в переговорах будуть викладені аргументи і почуті аргументи опонента у вільному від впливу емоцій стані.

ПЕРЕВАГИ ДОСУДОВОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРУ

Отже, якщо Ви вирішили не подавати в суд, а розійтися з партнером світом, Ви:

  1. Зберігаєте ділові відносини з партнером і нормальний бізнес-клімат в організації.
  2. Захищені від іміджевих ризиків, пов’язаних з судовим розглядом.
  3. Економте час і зберігаєте нервову систему.
  4. І найголовніше ЕКОНОМИТЕ на судовий збір та штрафних виплати.

Якщо ж в досудовому порядку спір не було врегульовано, юристи компанії LegalService готові безкоштовно допомогти в підготовці документів для звернення до суду і в разі необхідності представлять позицію клієнта в суді.

Перегляньте інші статті на цю тему:

Як перевірити контрагента

Правильно підготувати претензію

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

Підписка
Підписаться на
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі