Чи можна оформити спадщину, якщо документи на будинок відсутні?

Оформить наследство

Оформлення спадщини - одне з питань, з яким рано-чи пізно стикається практично кожна людина.

Загальна процедура оформлення спадщини передбачає, що спадкоємець повинен звернутися до нотаріуса і отримати свідоцтво на право на спадщину.

Але як бути, якщо замість такого свідоцтва, спадкоємець отримав нотаріальну відмову у зв'язку з відсутністю документів на будинок або земельну ділянку?

В такому випадку вихід один - звертатися до суду для встановлення права власності на спадкове майно.

Спір стосується нерухомого майна, тому звертатися необхідно до суду, за місцем знаходження такого майна (будинку або земельної ділянки).

Відповідачами є інші спадкоємці, які прийняли спадщину, або територіальна громада - сільський, районний рада (якщо спадщину не прийнято).

Якщо спору між спадкоємцями немає, а стоїть завдання отримати рішення суду, такий судовий процес може бути вирішений шляхом укладення мирової угоди.

Саме таким способом ми вирішили питання нашого клієнта.

Адвокатом Іваном Рощиним була розроблена і реалізована юридична стратегія вирішення питання, згідно з якою, щоб не доводити родинні зв'язки, право на спадщину кожного із спадкоємців, було прийнято рішення подавати позовну заяву від одного з них до двох інших.

Суд відкрив провадження і призначив дату засідання.

У призначений день в судове засідання з'явилися всі спадкоємці та подали підготовлене адвокатом клопотання про затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.

Суд задовольнив вимоги учасників процесу і затвердив мирову угоду, яка в нашому випадку і є правовстановлюючим документом.

Далі, на підставі рішення суду право власності на спадкове майно реєструється за кожним із спадкоємців нотаріусом або державним реєстратором.

Даний варіант вирішення питання можна застосувати не у всіх, а в конкретних життєвих ситуаціях, але там, де це можна зробити - значно скорочується час на оформлення спадщини.

Загальну консультацію про те, з чого почати і як діяти при оформленні спадщини, можна отримати у нас безкоштовно.

Ознайомитися з рішенням суду можна тут

0 0 голосів
Рейтинг статті

Юристи LegalService
вирішать Ваше питання якісно і швидко

Підписка
Підписаться на
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі